SHOWbizz

Журка за паметење: Ѕирнете како помина роденденската забава на Бијонсе

Журка за паметење: Ѕирнете како помина роденденската забава на Бијонсе

Бијонсе во неделата го прослави својот 35-ти роденден, а сега имаме и фотографии од забавата. Пејачката реши роденденот да го прослави со тематска забава во Њујорк односно во стилот на „Soul Train“. Најмногу внимание секако привлече славеничката која пристигна со виткана ...

nenad

September 7th, 2016

No comments

Причината е бизарна: Ким Кардашијан и Кание Вест се разведуваат

Причината е бизарна: Ким Кардашијан и Кание Вест се разведуваат

Ким Кардашијан и нејзиниот сопруг Кање Вест се пред развод пишуваат странските медиуми. Причината за несогласувањето на парот е бизарна, а наводно раперот смета дека според неговите стандарди, Ким е предебела. к Американските медиуми пишуваат дека Кание не е задоволен со ...

nenad

September 7th, 2016

No comments

Ќе ви се слоши од цената: Еве колку наплаќа Селена Гомез за еден пост на Интернет

Ќе ви се слоши од цената: Еве колку наплаќа Селена Гомез за еден пост на Интернет

Познатите личности на социјалните мрежи имаат милиони фанови и следбеници, што за нив е одличен начин за дополнителна заработка. Неодамна аналитичката компанија “D’Marie Analytics“ ги откри топ 6-те највлијателни жени на социјалните медиуми, а тие се: Селена Гомез, Кендал ...

nenad

September 6th, 2016

No comments

Пејачката на одмор во Цирих: Ријана го покажа задникот во жолта танга

Пејачката на одмор во Цирих: Ријана го покажа задникот во жолта танга

Поради нејзината „Anti world tour“, Ријана постојано патуваше од Северна Америка, Европа па се до Азија. Но, пејачката е забележана како ужива на нејзиниот повеќе од заслужен одмор, на базен во Цирих, Швајцарија. 28-годишната ѕвезда навистина се забавуваше со чаша розе вино ...

nenad

August 19th, 2016

No comments

Џони Деп и Амбер Харт се разведоа: Актерката ги донираше милионите во хуманитарни цели

Џони Деп и Амбер Харт се разведоа: Актерката ги донираше милионите во хуманитарни цели

Амбер Харт ќе ги донира сите 7 милиони долари што ги доби од разводот со Џони Деп во добротворни цели, односно за помош на малтретирани жени и болни деца. 30-годишната Харт ќе ги донира парите во „Американската Унија за граѓански права“ и во Детсската болница во Лос Анџелес,

nenad

August 19th, 2016

No comments