SHOWbizz

Марвел преговара: Кијану Ривс и Анџелина Џоли заедно на филм?

Марвел преговара: Кијану Ривс и Анџелина Џоли заедно на филм?

Од светот на шоу-бизнисот пристигнува веста дека „Марвел“ ги започнал преговорите со Кијану Ривс, за да ја толкува главната улога во новото остварување „The Eternals“. Премиерата на остварувањето се очекува во 2020 година, а главната женска улога ѝ припаѓа на Анџелина Џоли. ...

nenad

June 4th, 2019

No comments

Се разведуваат Ферги и Џош Дамел!?

Се разведуваат Ферги и Џош Дамел!?

Познатата двојка Ферги и Џош Дамел и официјално става крај на својот брак. Пејачката неодамна побарала развод од актерот. Иако тие уште од 2017 година се разделија, сепак дури сега одлучија тоа и да го официјализираат. „Си дадоа време да ги разгледаат проблемите и да се ...

nenad

June 4th, 2019

No comments

Џеј Зи – првиот рапер милијардер

Џеј Зи – првиот рапер милијардер

Џеј Зи е првиот рапер, кој станал милијардер, објави магазинот „Форбс“, цитиран од светските агенции. Американската ѕвезда, чија кариера започна во 1996 година, акумулирал богатство од една милијарда долари. Тоа го претвора во еден од ретките милијардери во светот на ...

nenad

June 4th, 2019

No comments

Вечерва Тамара ќе настапи на Евровизија 2019 и ќе се бори за пласман во финалето

Вечерва Тамара ќе настапи на Евровизија 2019 и ќе се бори за пласман во финалето

Пејачката Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“) вечер ќе настапи во втората полуфинална вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив, Израел. Тамара Тодевска четврти пат учествува на Евровизија, но првпат како солист. Таа ќе настапи под реден број 17, а ...

nenad

May 16th, 2019

No comments

Во пресрет на УЕФА Супер Купот: Објавено промотивното видео за Скопје

Во пресрет на УЕФА Супер Купот: Објавено промотивното видео за Скопје

Скопје оваа година ќе биде домаќин на УЕФА Супер Купот кој ќе се одржи на 8 август на националната арена „Филип Втори“. На овогодинешниот Супер Куп силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. И додека со нетрпение се ...

nenad

July 20th, 2017

No comments