SHOWbizz

Откриена нејзината прва реакција: 10-години од порното на Ким Кардашијан

Откриена нејзината прва реакција: 10-години од порното на Ким Кардашијан

Поминаа 10-години откако во јавноста излезе порно видеото на Ким Кардашијан, а останатото како што се вели е историја. А, за да се „одбележи“ овој јубилеј „PageSix.com“ решија да разговараат со дел од луѓето кои биле со реалити ѕвездата кога дознала што се случило. Тогаш Ким

nenad

March 28th, 2017

No comments

Цел свет и се смее: Мараја Кери доживеа фијаско на настапот за Нова Година (видео)

Цел свет и се смее: Мараја Кери доживеа фијаско на настапот за Нова Година (видео)

Поп-дивата Мараја Кери доживеа дебакл на дочекот на Новата година во Њујорк. Ѕвездата пред публиката на „Times Square“ пееше на плејбек, а нејзиниот настап се пренесуваше во живо на телевизијата „ABC“. И не само тоа, на Мараја не и појде од рака ниту на плејбек да ја отпее ...

nenad

January 3rd, 2017

No comments

Еве кој ќе ги наследи милионите на Џорџ Мајкл

Еве кој ќе ги наследи милионите на Џорџ Мајкл

Откако Џорџ Мајкл ненадејно почина во 53-тата година од животот, медиумите веќе почнаа да шпекулираат кој ќе го наследи неговото огромно богатство. Се очекува најголем дел од имотот на пејачот, кој се проценува на 100 милиони фунти, да оди кај децата на неговите пријатели, ...

nenad

December 27th, 2016

No comments

Бијонсе ја има најгрдата елка за Нова Година

Бијонсе ја има најгрдата елка за Нова Година

Бијонсе е подготвена за Божиќ! Ова го потврдија и последните фотографии кои ги објави на социјалните мрежи, а ја покажуваат празничната атмосфера во нејзиниот дом. Пејачката се одлучи за две елки, од кои едната е украсена во стилот на нејзиниот последен албум „Lemonade“. ...

nenad

December 20th, 2016

No comments

При слетување во Барселона се урна авионот на Кристијано Роналдо

При слетување во Барселона се урна авионот на Кристијано Роналдо

При допирот со пистата на слетување на аеродромот „Ел Прат“ во Барселона се урна авионот кој Кристијано Роналдо го купи за 15 милиони фунти пред една година. „Роналдо, неговото семејство или пријатели не беа во авионот. Несреќата нема последици“, изјави извор за спортското ...

nenad

September 30th, 2016

No comments