SHOWbizz

Журка за паметење: Ѕирнете како помина роденденската забава на Бијонсе

Журка за паметење: Ѕирнете како помина роденденската забава на Бијонсе

Бијонсе во неделата го прослави својот 35-ти роденден, а сега имаме и фотографии од забавата.

Пејачката реши роденденот да го прослави со тематска забава во Њујорк односно во стилот на „Soul Train“.

Најмногу внимание секако привлече славеничката која пристигна со виткана коса, многу кратки шорцеви и бујно деколте.

бијонсе роденден

бијонсе роденден

А, на забавата се пресоблече во светкав тесен комбинезон.

бијонсе роденден

Придружба секако и беше Џеј Зи кој носеше посмирена комбинација при пристигнувањето, за подоцна на забавата целосно да се трансформира.

бијонсе роденден

бијонсе роденден

бијонсе роденден

На роденденската забава присуствуваа нејзината сестра Соланж, КЕли Роланд со сопругот, Пи Диди, Ашер, Алиша Кис и многу други славни пријатели на Бијонсе.

бијонсе роденден

бијонсе роденден

бијонсе роденден

бијонсе роденден

бијонсе роденден

бијонсе роденден

бијонсе роденден

nenad

September 7th, 2016

No comments

Comments are closed.