SHOWbizz

Фановите полудеа: Селена Гомез и Џастин Бибер повторно заедно

Фановите полудеа: Селена Гомез и Џастин Бибер повторно заедно

Се шпекулира дека познатиот пар Селена Гомез и Џастин Бибер повторно ќе бидат заедно, овој пат во песна. 24-годишната пејачка овој викенд ги полуде фановите со Snapchat видео на кое ја пее „Let me love you“ , песна на Џастин во соработка со Ди-Џеј Снејк. На клипот пејачката ...

nenad

August 3rd, 2016

No comments

Ким Кардашијан ги покажа гаќичките и новата фризура

Ким Кардашијан ги покажа гаќичките и новата фризура

Имајќи ја нејзината супер фигура, Ким Кардашијан изгледа одлично во што и да облече. 35-годишната Ким изгледаше магично во краток, маслинест фустан на забавата на „KNC beauty“, во Лос Анџелес. Ѕвездата на реалното шоу „Keeping up with the Kardashians“, освен долгите нозе и ...

nenad

August 3rd, 2016

No comments

На забавата и нема крај: Џенифер Лопез повторно го прослави роденденот со познат фудбалер

На забавата и нема крај: Џенифер Лопез повторно го прослави роденденот со познат фудбалер

Иако го прослави својот 47 роденден со Ким Кардашиан во саботата во Вегас, тоа не беше доволно за Џенифер Лопез. Во неделата таа направи уште една забава, овој пат во Нобу Вила апартманот во Caesar’s Palace. Но, за разлика од првата прослава каде што се забавуваа секси ...

nenad

July 28th, 2016

No comments

Селена Гомез има нова фризура!

Селена Гомез има нова фризура!

Младата пејачка Селена Гомез често ги менува своите фризури и бои на коса. Иако сеуште не е спремна за драстични промени и овој пат таа се одлучила за мала промена, но со голем ефект. На еден од настапите на својата светска турнеја по име „Revival Selena“, ја покажа ...

nenad

July 28th, 2016

No comments

Џастин Бибер бркаше покемони во Њујорк (фото)

Џастин Бибер бркаше покемони во Њујорк (фото)

Целиот свет е заразен со „Pokemon Go“, но не очекувавме и славните личности да бркаат покемони. Прв тоа јавно го направи Џастин Бибер кој се појави во Централ Парк за да го фати својот покемон. 22-годишниот музичар заедно со двајца пријатели во Њујорк ја играле популарната ...

nenad

July 19th, 2016

No comments