SHOWbizz

Авион го испразни тоалетот над крузер: 5 патници во критична состојба, 18 повредени

Авион го испразни тоалетот над крузер: 5 патници во критична состојба, 18 повредени

Патниците на крузерот „Lady of the Pacific“ кој плови за Хаваи доживеаа непријатно изненадување.

На главата буквално им падна органски отпад, кој беше изсфрлен од Боинг 777 кој и припаѓа на авиокомпанијата „Eva Air“.

Авионот ги испразнил тоалетите на патот од Јапонија до Хаваи.

За жал тоа го направил над крузерот, па така дел од патниците кои седеле на палубата биле повредени.

На пет патника паднал отпат со тежина од 4.5 килограми и во критична состојба биле пренесени во болница, додека 18 биле полесно повредени.

Еден од патнците вели дека парчиња лед се појавија од небото над нив, а освен лед на нивните глави „слетал“ и измет.

nenad

July 20th, 2017

No comments

Comments are closed.