SHOWbizz

Во пресрет на УЕФА Супер Купот: Објавено промотивното видео за Скопје

Во пресрет на УЕФА Супер Купот: Објавено промотивното видео за Скопје

Скопје оваа година ќе биде домаќин на УЕФА Супер Купот кој ќе се одржи на 8 август на националната арена „Филип Втори“.

На овогодинешниот Супер Куп силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.

И додека со нетрпение се очекува натпреварот, од град Скопје денес го претставија промотивното видео на англиски јазик.

Видеото има за цел да ги информира туристите за главниот град, но и да ги промовира убавините на Скопје.

nenad

July 20th, 2017

No comments

Comments are closed.