SHOWbizz

Ќе ви се слоши од цената: Еве колку наплаќа Селена Гомез за еден пост на Интернет

Ќе ви се слоши од цената: Еве колку наплаќа Селена Гомез за еден пост на Интернет

Познатите личности на социјалните мрежи имаат милиони фанови и следбеници, што за нив е одличен начин за дополнителна заработка.

Неодамна аналитичката компанија “D’Marie Analytics“ ги откри топ 6-те највлијателни жени на социјалните медиуми, а тие се: Селена Гомез, Кендал Џенер, Кајли Џенер, Ријана, Бијонсе и Тејлор Свифт.

кендал и кајли

Сите од оваа листа на познати жени, наплаќаат помеѓу 125.000-300.000 долари за пост на социјалните медиуми на платформите Фејсбук, Твитер и Инстаграм.

Селена Гомез е кралица на социјалните мрежи со 200 милиони фанови на социјалните мрежи, па наплаќа и најскапо за пост, односно од 250.000-300.000 долари.

Цената може да биде различна, а зависи од преговорите помеѓу нејзините агенти и брендовите.

селена гомез

nenad

September 6th, 2016

No comments

Comments are closed.