SHOWbizz

Кејти Пери ја претстави химната за олимпијадата во Бразил (видео)

Кејти Пери ја претстави химната за олимпијадата во Бразил (видео)

Кејти Пери направи 3-годишна пауза од музиката, но сега се врати со химната за Олимписките игри.

Пејачката го објави и водеото за химната во кое не се појавува. Наместо Кејти, во видеото се појавуваат многубројни спортисти – тркачи, гимнастичари, пливачи, фудбалски ѕвезди.

„Ова е песна која во мене се подготвуваше со години и сега конечно успеа да излезе на површина. Бев инспирирана сега да ја завршам, не да ја чувам за следниот албум, затоа што сега повеќе од било кога е потребно светот да се обедини„“,стои во изјавата на Кети.

Песната ќе биде испеана на 5-ти август, на церемонијата на отворање на Олимписките игри во Бразил.

nenad

July 18th, 2016

No comments

Comments are closed.