СООБРАЌАЈ

ИНФOРМАЦИИ ЗА СООБРАЌАЈОТ

ИНФOРМАЦИИ ЗА СООБРАЌАЈОТ

Информаците за сообраќајот во Скопје и Македонија на Радио ХИТ ги слушате секој ден во термините од 9:15 до 18:15 часот.

Информација за сообраќајот за 06 окт 2016

СОСТОЈБА: Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по претежно влажни коловози.

ВНИМАТЕЛНО: Обиколницата Скопје е пуштена за сообраќај во двата правци, но има делови од коловозот кои се оштетени, каде се поставени сообраќајни знаци за регулирање на брзината на движење на возилата.

ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за илзез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно да се внимава низ клисурите, каде постои можност за појава на одрони кои наместа може да го попречат движењето на возачите.

nenad

May 20th, 2016

No comments

Comments are closed.