SHOWbizz

Цел свет и се смее: Мараја Кери доживеа фијаско на настапот за Нова Година (видео)

Цел свет и се смее: Мараја Кери доживеа фијаско на настапот за Нова Година (видео)

Поп-дивата Мараја Кери доживеа дебакл на дочекот на Новата година во Њујорк.

Ѕвездата пред публиката на „Times Square“ пееше на плејбек, а нејзиниот настап се пренесуваше во живо на телевизијата „ABC“.

мараја кери нова година

И не само тоа, на Мараја не и појде од рака ниту на плејбек да ја отпее песната како што треба, бидејќи освен што не можеше да го фати ритамот, пејачката не успеа ниту да ги погоди зборовите на песната.

По фијаското Мараја се пошегува на Инстаграм велејќи:

„Глупости се случуваат. Ви посакувам многу среќа и здравје во Новата 2017. Ќе ме има уште повеќе на насловните страници во 2017.“

мараја кери нова година

Од друга страна, менаџерката на Мараја го обвинила водителот Дик Кларк, во рамките на чијашто емисија Мараја настапила, дека намерно го саботирал настапот на пејачката за да ја крене гледаноста на емисијата.

„Нејзините слушалки не работеа, не можеше да ја слушне музиката, а никој од продукцијата на шоуто не сакаше да и помогне. И кога им зборуваше дека нешто не е во ред, тие ја игнорираа. Немаше да и дозволам да настапи да знаев дека вака ќе ја саботираат. Се намерно направија“, рекла менаџерката на Мараја.

мараја кери нова година

nenad

January 3rd, 2017

No comments

Comments are closed.