Themes - Twenty Twenty - en to sr_RS translation catalogue (118 entries)

en: #%d (no title)
sr_RS: #%d (без наслова)

en: %1$s at %2$s
sr_RS: %1$s у %2$s

en: &#8220;Cyborgs, as the philosopher Donna Haraway established, are not reverent. They do not remember the cosmos.&#8221;
sr_RS: „Језик је хранитељ народа. Докле год живи језик, докле га љубимо и почитујемо, њим говоримо и пишемо, прочишћавамо, дотле живи и народ, може се међу собом разумијевати и умно саједињавати, не прелива се у други, не пропада“.

en: 404 not found
sr_RS: 404 није пронађено

[ctx: A string that is output before one or more categories]
en: In
sr_RS: Под

en: Accent Color
sr_RS: Наглашена боја

en: Apply a custom color for links, buttons, featured images.
sr_RS: Примени прилагођену боју за дугмад, везе, изабране слике.

en: August 1 -- December 1
sr_RS:  16. јануара у 18:00 - 19:30

en: Background Color
sr_RS: Боја позадине

en: Become a Member and Get Exclusive Offers!
sr_RS: Подржите нас

en: By %s
sr_RS: Од %s

en: By Post Author
sr_RS: Од аутора чланка

en: Categories
sr_RS: Категорије

en: Close Menu
sr_RS: Затвори изборник

en: Close search
sr_RS: Затвори претрагу

en: Comments
sr_RS: Коментари

en: Comments are closed.
sr_RS: Затворено за коментаре.

en: Continue reading
sr_RS: Настави читање

en: Cover Template
sr_RS: Шаблон прекривача

en: Creates a parallax effect when the visitor scrolls.
sr_RS: Прави parallax ефекат када се посетиоц креће.

en: Custom
sr_RS: Прилагођена

en: Default
sr_RS: Подразумевана

en: Desktop Expanded Menu
sr_RS: Проширени изборник на стоном рачунару

en: Desktop Horizontal Menu
sr_RS: Водоравни изборник на стоном рачунару

en: Edit
sr_RS: Уреди

en: Edit <span class="screen-reader-text">%s</span>
sr_RS: Уреди <span class="screen-reader-text">%s</span>

en: Expanded
sr_RS: Проширени

en: Expanded Social links
sr_RS: Проширене друштвене везе

en: Fixed Background Image
sr_RS: Непокретна слика позадине

en: Footer
sr_RS: Подножје

en: Footer #1
sr_RS: Подножје #1

en: Footer #2
sr_RS: Подножје #2

en: Footer Menu
sr_RS: Изборник у подножју

en: From Signac to Matisse
sr_RS: Мој отац Вук Караџић

en: Full Width Template
sr_RS: Шаблон пуне ширине

en: Full text
sr_RS: Цео текст

en: Header &amp; Footer Background Color
sr_RS: Боја позадине заглавља и подножја

en: Horizontal
sr_RS: Водоравно

en: Join the Club
sr_RS: Придружи се клубу

en: Leave a comment
sr_RS: Оставите коментар

en: Make sure that the contrast is high enough so that the text is readable.
sr_RS: Уверите се да је контраст довољно висок како би текст био читљив.

en: Members get access to exclusive exhibits and sales. Our memberships cost $99.99 and are billed annually.
sr_RS: Подржите Народни музеј кроз донације, спонзорство или учлањењем у Друштво пријатеља или Клуб сарадника Народног музеја. Подршка јавности, појединаца, компанија и организација, помаже нам да изградимо и обновимо музеј, купујемо археолошке предмете и уметничка дела, организујемо изложбе, унапредимо конзервацију, побољшамо истраживања и развијамо своје едукативне програме.

en: Menu
sr_RS: Изборник

en: Mobile
sr_RS: Мобилни

en: Mobile Menu
sr_RS: Изборник за преносиве

[ctx: Name of the large font size in the block editor]
en: Large
sr_RS: Велика

[ctx: Name of the larger font size in the block editor]
en: Larger
sr_RS: Већа

[ctx: Name of the regular font size in the block editor]
en: Regular
sr_RS: Редовна

[ctx: Name of the small font size in the block editor]
en: Small
sr_RS: Мала

en: Newer <span class="nav-short">Posts</span>
sr_RS: Новији <span class="nav-short">чланци</span>

en: Newer Comments
sr_RS: Новији коментари

en: October 1 -- December 1
sr_RS: 21. фебруара у 19:00 - 5. априла у 20:00

en: Older <span class="nav-short">Posts</span>
sr_RS: Старији <span class="nav-short">чланци</span>

en: Older Comments
sr_RS: Старији коментари

en: On archive pages, posts show:
sr_RS: На страницама архиве, чланци показују:

en: Our default theme for 2020 is designed to take full advantage of the flexibility of the block editor. Organizations and businesses have the ability to create dynamic landing pages with endless layouts using the group and column blocks. The centered content column and fine-tuned typography also makes it perfect for traditional blogs. Complete editor styles give you a good idea of what your content will look like, even before you publish. You can give your site a personal touch by changing the background colors and the accent color in the Customizer. The colors of all elements on your site are automatically calculated based on the colors you pick, ensuring a high, accessible color contrast for your visitors.
sr_RS: Наша подразумевана тема за 2020. је дизајнирана тако да потпуно искористи флексибилност уређивача блокова. Организације и предузећа имају могућност да направе динамичке ударне странице са бескрајним распоредима користећи блокове група и стубаца. Ступац средишњег садржаја и прецизно осмишљена типографија чини је савршеним за традиционалне блогове. Сви стилови уређивача вам дају добру идеју о томе како ће ваш садржај изгледати, чак и пре него што их објавите. Сво веб месту можете да дате лични додир тако што ћете променити боје позадине и боју за наглашавање у Прилагођивачу. Боје свих елемената на вашем веб месту се аутоматски израчунавају на основу боја које одаберете, обезбеђујући висок, приступачан контраст боја за ваше посетиоце.

en: Overlay Background Color
sr_RS: Боја позадине прекривача

en: Overlay Opacity
sr_RS: Непрозирност прекривача

en: Overlay Text Color
sr_RS: Боја текста прекривача

en: Page
sr_RS: Страна

en: Page Not Found
sr_RS: Страница није пронађена

en: Pages:
sr_RS: Стране:

en: Post
sr_RS: Чланак

en: Post author
sr_RS: Аутор чланка

en: Post date
sr_RS: Датум чланка

en: Powered by WordPress
sr_RS: Покреће Вордпрес

en: Primary
sr_RS: Примарни

en: Primary Color
sr_RS: Примарна боја

en: Read More
sr_RS: Прочитај више

en: Retina logo
sr_RS: Ретина логотип

en: Scales the logo to half its uploaded size, making it sharp on high-res screens.
sr_RS: Поставља сразмерно логотип на половину његове отпрељене величине, тако да изгледа оштро на екранима високе резолуције.

en: Scroll Down
sr_RS: Крени доле

en: Search
sr_RS: Претрага

en: Search for:
sr_RS: Претрага за:

en: Search:
sr_RS: Претрага:

en: Secondary
sr_RS: Секундарна

en: Settings for the "Cover Template" page template. Add a featured image to use as background.
sr_RS: Подешавања за шаблон стране "Шаблон прекривача". Додајте издвојену слику да бисте је користили као позадину.

en: Show author bio
sr_RS: Прикажи биографију аутора

en: Show search in header
sr_RS: Прикажи претрагу у заглављу

en: Show sub menu
sr_RS: Прикаћи подизборник

en: Skip to the content
sr_RS: Скочи на садржај

en: Social Links Menu
sr_RS: Изборник друштвених веза

en: Social Menu
sr_RS: Друштвени изборник

en: Social links
sr_RS: Друштвене везе

en: Sticky post
sr_RS: Лепљиви чланак

en: Subtle Background
sr_RS: Суптилна позадина

en: Summary
sr_RS: Сажетак

en: Tags
sr_RS: Ознаке

en: The Life I Deserve
sr_RS: НОВАЦ И ДРЖАВА – сачувана прича

en: The New UMoMA Opens its Doors
sr_RS: Добро дошли у Народни музеј

en: The color used for the overlay. Defaults to the accent color.
sr_RS: Боја која се користи за прекривач. Подразумевано је наглашена боја.

en: The color used for the text in the overlay.
sr_RS: Боја која се користи за текст у прекривачу.

en: The exhibitions are produced by UMoMA in collaboration with artists and museums around the world and they often attract international attention. UMoMA has received a Special Commendation from the European Museum of the Year, and was among the top candidates for the Swedish Museum of the Year Award as well as for the Council of Europe Museum Prize.
sr_RS: Полазиште у осмишљавању нове музејске поставке, у чему су учествовали кустоси Народног музеја и дизајнери Јелена Стефановић, Игор и Ирена Степанчић,  било је настојање да се уравнотеженим комбиновањем конвенционалног и иновативног, омогући отворени увид у уметност и прошлост. Поновним отварањем, оснажених капацитета, Народни музеј стреми да буде активна и савремена установа коју истовремено одликују и традиционалности и отвореност и флексибилност. Настојали смо да поставка буде јасно читљива и разумљива посетиоцима, са свешћу да је Народни музеј једно од ретких места где је могуће остварити непосредан контакт са културним добрима – добрима која у себи носе различите вредности од историјских, културних, преко естетских и научних, све до економских и симболичних.

en: The page you were looking for could not be found. It might have been removed, renamed, or did not exist in the first place.
sr_RS: Није могуће пронаћи страницу коју сте тражили. Можда је уклоњена, преименована или није ни постојала.

en: The premier destination for modern art in Northern Sweden. Open from 10 AM to 6 PM every day during the summer months.
sr_RS: Народни музеј се налази у центру Београда, на главном градском тргу, Тргу Републике. До музеја можете лако стићи сопственим или градским превозом.

en: Theatre of Operations
sr_RS: Прошлост и садашњост спојени лего коцкама

en: Theme Options
sr_RS: Могућности теме

[ctx: Theme starter content]
en: The New UMoMA Opens its Doors
sr_RS: Добро дошли у Народни музеј

en: To the top %s
sr_RS: На врх %s

en: Up %s
sr_RS: Горе %s

en: View Archive <span aria-hidden="true">&rarr;</span>
sr_RS: Види архиву <span aria-hidden="true">&rarr;</span>

en: We could not find any results for your search. You can give it another try through the search form below.
sr_RS: Нисмо могли да пронађемо резултате ваше претраге. Можете да покушате још једном кроз образац за претраживање испод.

en: We found %s result for your search. | We found %s results for your search.
sr_RS[0]: Пронашли смо %s резултат за вашу претрагу.
sr_RS[1]: Пронашли смо %s резултата за вашу претрагу.
sr_RS[2]: Пронашли смо %s резултата за вашу претрагу.

en: Widgets in this area will be displayed in the first column in the footer.
sr_RS: Виџети у овој области биће приказани у првом ступцу подножја.

en: Widgets in this area will be displayed in the second column in the footer.
sr_RS: Виџети у овој области биће приказани у другом ступцу подножја.

en: With seven floors of striking architecture, UMoMA shows exhibitions of international contemporary art, sometimes along with art historical retrospectives. Existential, political and philosophical issues are intrinsic to our programme. As visitor you are invited to guided tours artist talks, lectures, film screenings and other events with free admission
sr_RS: Нова стална поставка музеја обухвата огромни хронолошки опсег од далеког палеолита све до уметности 20. века. Организована на три нивоа репрезентативног здања, поставка je распоређена на 5000м² изложбеног простора. Представљајући читав фонд Народног музеја, пажљиво одабрани експонати, као и поставка у целини сведочи о изузетним археолошким истраживањима, предвођеним стручњацима Народног музеја, о видовима репрезентације српских владара кроз уметничке предмете, о поклонодавцима и колекционарима, сликовито и хронолошки, а истовремено нелинеарно и праволинијски, водиће посетиоца од праисторије до савремене уметности.

en: Works and Days
sr_RS: ЈАН ФАБР ПРАЗНИК МАЛИХ ПРИЈАТЕЉА

en: Your comment is awaiting moderation.
sr_RS: Ваш коментар чека преглед.

[ctx: comments title]
en: %1$s reply on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s replies on &ldquo;%2$s&rdquo;
sr_RS[0]: %1$s одговор на &#0132;%2$s&#0147;
sr_RS[1]: %1$s одговора на &#0132;%2$s&#0147;
sr_RS[2]: %1$s одговора на &#0132;%2$s&#0147;

[ctx: comments title]
en: One reply on &ldquo;%s&rdquo;
sr_RS: Један одговор на &#0132;%s&#0147;

[ctx: copyright date format]
en: Y
sr_RS: Y.

en: https://wordpress.org/
sr_RS: https://sr.wordpress.org/

en: https://wordpress.org/themes/twentytwenty/
sr_RS: https://sr.wordpress.org/themes/twentytwenty/

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
sr_RS: Претрага &hellip;

en: says:
sr_RS: каже:

en: search again
sr_RS: претражи поново

[ctx: submit button]
en: Search
sr_RS: Претражи

en: the WordPress team
sr_RS: Вордпресова екипа
