SHOWbizz

Кејти Пери ја претстави химната за олимпијадата во Бразил (видео)

Кејти Пери ја претстави химната за олимпијадата во Бразил (видео)

Кејти Пери направи 3-годишна пауза од музиката, но сега се врати со химната за Олимписките игри. Пејачката го објави и водеото за химната во кое не се појавува. Наместо Кејти, во видеото се појавуваат многубројни спортисти – тркачи, гимнастичари, пливачи, фудбалски ...

nenad

July 18th, 2016

No comments

Бијонсе својот најголем хит го посвети на жртвите во Турција

Бијонсе својот најголем хит го посвети на жртвите во Турција

Бијонсе моментално е на светска турнеја, а на последниот концерт во Амстердам направи неверојатен гест посветен на жртвите во Турција по бомбашкиот напад на аеродромот во Истанбул. Ѕвездата го изведе синглот „Halo“ во спомен на загинатите над 260 лица. „Оваа песна е за ...

nenad

July 18th, 2016

No comments

Нервозна и со вино во раката: Ријана фотографирана за време на нападот во Ница

Нервозна и со вино во раката: Ријана фотографирана за време на нападот во Ница

Ријана вечерала во еден француски ресторан за време на нападот во Ница во кој беа убиени 84 луѓе, а стотина повредени. 28-годишната пејачка била фотографирана за време на инцидентот како држи чаша црвено вино во раката и вознемирено зборува на нејзиниот телефон. Рири беше со

nenad

July 18th, 2016

No comments