ХИТ ВЕСТИ

Џони Деп и Амбер Харт се разведоа: Актерката ги донираше милионите во хуманитарни цели

Џони Деп и Амбер Харт се разведоа: Актерката ги донираше милионите во хуманитарни цели

Амбер Харт ќе ги донира сите 7 милиони долари што ги доби од разводот со Џони Деп во добротворни цели, односно за помош на малтретирани жени и болни деца. 30-годишната Харт ќе ги донира парите во „Американската Унија за граѓански права“ и во Детсската болница во Лос Анџелес, каде и таа самата волонтира веќе 10 години. Парите подеднакво ќе бидат поделени на организациите. „Парите немаа […]

nenad

August 19th, 2016

No comments

Ги полуде фановите: Дрејк сака да има бебе со Ријана (видео)

Ги полуде фановите: Дрејк сака да има бебе со Ријана (видео)

Работите меѓу Дрејк и Ријана се вжештуваат. Таа по втор пат се појави на сцената на „ОВО“ фестивалот во Торонто, каде што настапува Дрејк. После настапот на песната „Work“, Дрејк ја полуде публиката со неговата изјава: „Се појави два пати по ред во мојот град. Можеби треба да имаме бебе.“

nenad

August 9th, 2016

No comments

Не им одолеа: Орландо Блум ги зграби градите на Кејти Пери

Не им одолеа: Орландо Блум ги зграби градите на Кејти Пери

Кејти Пери важи за ѕвезда со најубави и најбујни природни гради помеѓу славните. Очигледно на бујното деколте не можеше да одолее ниту нејзиното момче Орландо Блум, па реши да ги зграби во јавност. Папараците направија фотографии на кои двојката ужива во својот одмор, а актерот ги допира градите на Кејти додека таа ужива во вода. Очигледно на Блум не му беше доволно тоа што се […]

nenad

August 9th, 2016

No comments

Фановите полудеа: Селена Гомез и Џастин Бибер повторно заедно

Фановите полудеа: Селена Гомез и Џастин Бибер повторно заедно

Се шпекулира дека познатиот пар Селена Гомез и Џастин Бибер повторно ќе бидат заедно, овој пат во песна. 24-годишната пејачка овој викенд ги полуде фановите со Snapchat видео на кое ја пее „Let me love you“ , песна на Џастин во соработка со Ди-Џеј Снејк. На клипот пејачката лежи во кревет во црна маичка, смеејќи се најверојатно на прашината што ќе ја крене објавувајќи го […]

nenad

August 3rd, 2016

No comments

Ким Кардашијан ги покажа гаќичките и новата фризура

Ким Кардашијан ги покажа гаќичките и новата фризура

Имајќи ја нејзината супер фигура, Ким Кардашијан изгледа одлично во што и да облече. 35-годишната Ким изгледаше магично во краток, маслинест фустан на забавата на „KNC beauty“, во Лос Анџелес. Ѕвездата на реалното шоу „Keeping up with the Kardashians“, освен долгите нозе и гаќичките, ја покажа и новата фризура која одлично и стои. На забавата беше заедно со нејзиниот сопруг Кание, кој не се одлепи […]

nenad

August 3rd, 2016

No comments