ХИТ ВЕСТИ

Бијонсе својот најголем хит го посвети на жртвите во Турција

Бијонсе својот најголем хит го посвети на жртвите во Турција

Бијонсе моментално е на светска турнеја, а на последниот концерт во Амстердам направи неверојатен гест посветен на жртвите во Турција по бомбашкиот напад на аеродромот во Истанбул. Ѕвездата го изведе синглот „Halo“ во спомен на загинатите над 260 лица. „Оваа песна е за љубовта. Сакам да ја посветам на сите изгубени животи во Турција”, рече пејачката за време на концертот. Со последните песни и настапи […]

nenad

July 18th, 2016

No comments

Нервозна и со вино во раката: Ријана фотографирана за време на нападот во Ница

Нервозна и со вино во раката: Ријана фотографирана за време на нападот во Ница

Ријана вечерала во еден француски ресторан за време на нападот во Ница во кој беа убиени 84 луѓе, а стотина повредени. 28-годишната пејачка била фотографирана за време на инцидентот како држи чаша црвено вино во раката и вознемирено зборува на нејзиниот телефон. Рири беше со своето обезбедување кое се погрижило пејачката да е безбедна. По инцидентот во Ница, Ријана го откажа концертот таму кој пребаше […]

nenad

July 18th, 2016

No comments

ФЛЕШ ВЕСТИ

ФЛЕШ ВЕСТИ

Слушајте ги ФЛЕШ ВЕСТИТЕ на Радио Хит секој час од 9:00 до 18:00 часот. Ова се топ информациите за денеска 06 окт 2016 Вчерашниот референдум кој се одржа на УКИМ беше успешен. Вкупно 2767 студенти од 22 факултети излегле да го дадат својот глас. Повеќето, или 2615 студенти се изјасниле за тоа дека не сакаат повеќе Студентскиот парламент да остане невладина организација, туку да биде во […]

nenad

May 20th, 2016

No comments

ИНФOРМАЦИИ ЗА СООБРАЌАЈОТ

ИНФOРМАЦИИ ЗА СООБРАЌАЈОТ

Информаците за сообраќајот во Скопје и Македонија на Радио ХИТ ги слушате секој ден во термините од 9:15 до 18:15 часот. Информација за сообраќајот за 06 окт 2016 СОСТОЈБА: Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по претежно влажни коловози. ВНИМАТЕЛНО: Обиколницата Скопје е пуштена за сообраќај во двата правци, но има делови од коловозот кои се оштетени, каде се поставени сообраќајни знаци за […]

nenad

May 20th, 2016

No comments

СПОРТСКИ ВЕСТИ

СПОРТСКИ ВЕСТИ

Слушајте ги  СПОРТСКИТЕ ВЕСТИ секој ден на Радио Хит во термините 09:30, 11:30, 13:30, 15:30, 17:30 часот. Ова се топ информациите за денеска 06 окт 2016   ФУДБАЛ Македонскиот напаѓач, Јован Костовски фаќа ритам го белгиската втора лига, па откако минатиот викенд ја затресе мрежата на Ломел во ремито од 2-2 сега погоди и против Тубизе притоа носејќи му победа на неговиот Леувен. КОШАРКА Дебитантот во […]

nenad

May 19th, 2016

No comments