ХИТ ВЕСТИ

ФЛЕШ ВЕСТИ

ФЛЕШ ВЕСТИ

Слушајте ги ФЛЕШ ВЕСТИТЕ на Радио Хит секој час од 9:00 до 18:00 часот. Ова се топ информациите за денеска 06 окт 2016 Вчерашниот референдум кој се одржа на УКИМ беше успешен. Вкупно 2767 студенти од 22 факултети излегле да го дадат својот глас. Повеќето, или 2615 студенти се изјасниле за тоа дека не сакаат повеќе Студентскиот парламент да остане невладина организација, туку да биде во […]

nenad

May 20th, 2016

No comments

ИНФOРМАЦИИ ЗА СООБРАЌАЈОТ

ИНФOРМАЦИИ ЗА СООБРАЌАЈОТ

Информаците за сообраќајот во Скопје и Македонија на Радио ХИТ ги слушате секој ден во термините од 9:15 до 18:15 часот. Информација за сообраќајот за 06 окт 2016 СОСТОЈБА: Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по претежно влажни коловози. ВНИМАТЕЛНО: Обиколницата Скопје е пуштена за сообраќај во двата правци, но има делови од коловозот кои се оштетени, каде се поставени сообраќајни знаци за […]

nenad

May 20th, 2016

No comments

СПОРТСКИ ВЕСТИ

СПОРТСКИ ВЕСТИ

Слушајте ги  СПОРТСКИТЕ ВЕСТИ секој ден на Радио Хит во термините 09:30, 11:30, 13:30, 15:30, 17:30 часот. Ова се топ информациите за денеска 06 окт 2016   ФУДБАЛ Македонскиот напаѓач, Јован Костовски фаќа ритам го белгиската втора лига, па откако минатиот викенд ја затресе мрежата на Ломел во ремито од 2-2 сега погоди и против Тубизе притоа носејќи му победа на неговиот Леувен. КОШАРКА Дебитантот во […]

nenad

May 19th, 2016

No comments

Биди дел од тимот на Радио ХИТ!

Доколку сакате забавна работа, нови контакти, интересна и распеана работна атмосфера и многу нови можности придружете се во нашиот тим. Ако си кул, комуникативна  ведра и духовита личност со општи познавања, искористи ја оваа можност да се прдружиш во нашиот  радио тим  и пријави се на нашата аудиција. Право на пријава имаат момчиња и девојчиња од 18 до 25 години кои што живеат во Скопје […]

nenad

April 13th, 2014

No comments