ХИТ ВЕСТИ

Ким Кардашијан ги покажа гаќичките и новата фризура

Ким Кардашијан ги покажа гаќичките и новата фризура

Имајќи ја нејзината супер фигура, Ким Кардашијан изгледа одлично во што и да облече. 35-годишната Ким изгледаше магично во краток, маслинест фустан на забавата на „KNC beauty“, во Лос Анџелес. Ѕвездата на реалното шоу „Keeping up with the Kardashians“, освен долгите нозе и гаќичките, ја покажа и новата фризура која одлично и стои. На забавата беше заедно со нејзиниот сопруг Кание, кој не се одлепи […]

nenad

August 3rd, 2016

No comments

На забавата и нема крај: Џенифер Лопез повторно го прослави роденденот со познат фудбалер

На забавата и нема крај: Џенифер Лопез повторно го прослави роденденот со познат фудбалер

Иако го прослави својот 47 роденден со Ким Кардашиан во саботата во Вегас, тоа не беше доволно за Џенифер Лопез. Во неделата таа направи уште една забава, овој пат во Нобу Вила апартманот во Caesar’s Palace. Но, за разлика од првата прослава каде што се забавуваа секси девојки, овој пат забавата беше резервирана за згодните мажи, вклучувајќи го и Кристијано Роналдо. Пеачката на хитот „Ain’t […]

nenad

July 28th, 2016

No comments

Селена Гомез има нова фризура!

Селена Гомез има нова фризура!

Младата пејачка Селена Гомез често ги менува своите фризури и бои на коса. Иако сеуште не е спремна за драстични промени и овој пат таа се одлучила за мала промена, но со голем ефект. На еден од настапите на својата светска турнеја по име „Revival Selena“, ја покажа ишишаната коса и изгледаше прекрасно. Оваа виткана фризура вероватно се постигнува со виткање на секој прамен на […]

nenad

July 28th, 2016

No comments

Џастин Бибер бркаше покемони во Њујорк (фото)

Џастин Бибер бркаше покемони во Њујорк (фото)

Целиот свет е заразен со „Pokemon Go“, но не очекувавме и славните личности да бркаат покемони. Прв тоа јавно го направи Џастин Бибер кој се појави во Централ Парк за да го фати својот покемон. 22-годишниот музичар заедно со двајца пријатели во Њујорк ја играле популарната игра, а откако успеале да ги фатат покемоните објавија фотографија на Снепчет. Џастин Бибер очигледно следи трендови, па дури […]

nenad

July 19th, 2016

No comments

Кејти Пери ја претстави химната за олимпијадата во Бразил (видео)

Кејти Пери ја претстави химната за олимпијадата во Бразил (видео)

Кејти Пери направи 3-годишна пауза од музиката, но сега се врати со химната за Олимписките игри. Пејачката го објави и водеото за химната во кое не се појавува. Наместо Кејти, во видеото се појавуваат многубројни спортисти – тркачи, гимнастичари, пливачи, фудбалски ѕвезди. „Ова е песна која во мене се подготвуваше со години и сега конечно успеа да излезе на површина. Бев инспирирана сега да ја […]

nenad

July 18th, 2016

No comments