ХИТ ВЕСТИ

Џастин Бибер бркаше покемони во Њујорк (фото)

Џастин Бибер бркаше покемони во Њујорк (фото)

Целиот свет е заразен со „Pokemon Go“, но не очекувавме и славните личности да бркаат покемони. Прв тоа јавно го направи Џастин Бибер кој се појави во Централ Парк за да го фати својот покемон. 22-годишниот музичар заедно со двајца пријатели во Њујорк ја играле популарната игра, а откако успеале да ги фатат покемоните објавија фотографија на Снепчет. Џастин Бибер очигледно следи трендови, па дури […]

nenad

July 19th, 2016

No comments

Кејти Пери ја претстави химната за олимпијадата во Бразил (видео)

Кејти Пери ја претстави химната за олимпијадата во Бразил (видео)

Кејти Пери направи 3-годишна пауза од музиката, но сега се врати со химната за Олимписките игри. Пејачката го објави и водеото за химната во кое не се појавува. Наместо Кејти, во видеото се појавуваат многубројни спортисти – тркачи, гимнастичари, пливачи, фудбалски ѕвезди. „Ова е песна која во мене се подготвуваше со години и сега конечно успеа да излезе на површина. Бев инспирирана сега да ја […]

nenad

July 18th, 2016

No comments

Бијонсе својот најголем хит го посвети на жртвите во Турција

Бијонсе својот најголем хит го посвети на жртвите во Турција

Бијонсе моментално е на светска турнеја, а на последниот концерт во Амстердам направи неверојатен гест посветен на жртвите во Турција по бомбашкиот напад на аеродромот во Истанбул. Ѕвездата го изведе синглот „Halo“ во спомен на загинатите над 260 лица. „Оваа песна е за љубовта. Сакам да ја посветам на сите изгубени животи во Турција”, рече пејачката за време на концертот. Со последните песни и настапи […]

nenad

July 18th, 2016

No comments

Нервозна и со вино во раката: Ријана фотографирана за време на нападот во Ница

Нервозна и со вино во раката: Ријана фотографирана за време на нападот во Ница

Ријана вечерала во еден француски ресторан за време на нападот во Ница во кој беа убиени 84 луѓе, а стотина повредени. 28-годишната пејачка била фотографирана за време на инцидентот како држи чаша црвено вино во раката и вознемирено зборува на нејзиниот телефон. Рири беше со своето обезбедување кое се погрижило пејачката да е безбедна. По инцидентот во Ница, Ријана го откажа концертот таму кој пребаше […]

nenad

July 18th, 2016

No comments

ФЛЕШ ВЕСТИ

ФЛЕШ ВЕСТИ

Слушајте ги ФЛЕШ ВЕСТИТЕ на Радио Хит секој час од 9:00 до 18:00 часот. Ова се топ информациите за денеска 06 окт 2016 Вчерашниот референдум кој се одржа на УКИМ беше успешен. Вкупно 2767 студенти од 22 факултети излегле да го дадат својот глас. Повеќето, или 2615 студенти се изјасниле за тоа дека не сакаат повеќе Студентскиот парламент да остане невладина организација, туку да биде во […]

nenad

May 20th, 2016

No comments