ХИТ ВЕСТИ

Руши рекорди: „Педесет нијанси потемно“ најгледан трејлер досега

Руши рекорди: „Педесет нијанси потемно“ најгледан трејлер досега

Трејлерот за „50 нијанси-потемно“ стана најгледано видео на интернет, само 24 часа откако се најде на „YouTube“. Откако беше објавена најавата за продолжението на „50 нијанси сиво“, за еден ден имаше 114 милиони прегледи, со што е соборен рекордот на „Војна на ѕвездите: Силата се буди“, кој лани имаше 112 милиони прегледи, додека на трето место е трејлерот за „Убавицата и ѕверот“ со 91 милион […]

nenad

September 20th, 2016

No comments

Фустани кои низ годините предизвикаа скандал во светската мода

Фустани кои низ годините предизвикаа скандал во светската мода

Модата низ годините запишува фустани кои оставиле силен печат врз модната историја, но тука се и оние кои предизвикале сандал во светски рамки. Од Синди Крафорд до Елизабет Харли, Шер и Ријана, ова се фустаните кои се паметат со децениии. Џејн Менсвилд – 1957 година Керол Бакер – 1964 година Шер – 1974 година Синди Крафорд – 1991 година Кејт Мос – 1993 година Елизабет […]

nenad

September 20th, 2016

No comments

Журка за паметење: Ѕирнете како помина роденденската забава на Бијонсе

Журка за паметење: Ѕирнете како помина роденденската забава на Бијонсе

Бијонсе во неделата го прослави својот 35-ти роденден, а сега имаме и фотографии од забавата. Пејачката реши роденденот да го прослави со тематска забава во Њујорк односно во стилот на „Soul Train“. Најмногу внимание секако привлече славеничката која пристигна со виткана коса, многу кратки шорцеви и бујно деколте. А, на забавата се пресоблече во светкав тесен комбинезон. Придружба секако и беше Џеј Зи кој носеше […]

nenad

September 7th, 2016

No comments

Причината е бизарна: Ким Кардашијан и Кание Вест се разведуваат

Причината е бизарна: Ким Кардашијан и Кание Вест се разведуваат

Ким Кардашијан и нејзиниот сопруг Кање Вест се пред развод пишуваат странските медиуми. Причината за несогласувањето на парот е бизарна, а наводно раперот смета дека според неговите стандарди, Ким е предебела. к Американските медиуми пишуваат дека Кание не е задоволен со килажата на својата сопруга и побарал од неа да ослабе 5 килограми. Но, од друга страна, старлетата е многу задоволна од својата фигура, па […]

nenad

September 7th, 2016

No comments

Ќе ви се слоши од цената: Еве колку наплаќа Селена Гомез за еден пост на Интернет

Ќе ви се слоши од цената: Еве колку наплаќа Селена Гомез за еден пост на Интернет

Познатите личности на социјалните мрежи имаат милиони фанови и следбеници, што за нив е одличен начин за дополнителна заработка. Неодамна аналитичката компанија “D’Marie Analytics“ ги откри топ 6-те највлијателни жени на социјалните медиуми, а тие се: Селена Гомез, Кендал Џенер, Кајли Џенер, Ријана, Бијонсе и Тејлор Свифт. Сите од оваа листа на познати жени, наплаќаат помеѓу 125.000-300.000 долари за пост на социјалните медиуми на платформите […]

nenad

September 6th, 2016

No comments