ХИТ ТОП 10

ХИТ ТОП 10
Born
24 February 2017

ХИТ ТОП 10 заедно со Кристина!
Секој петок премиерно во 21:00 и репризно недела во 14:00 и среда во 16:00 ги преслушуваме десетте најактуелни и највртени хитови единствено во Хит топ 10.
Во 60 минути ги пакуваме и најактуелните новитети и информации за најголемите музички ѕвезди.

Last week Total weeks ARTIST- TITLE
1 5 6 The Parakit – Save Me
2 3 4 Ed Sheeran – Shape of you
3 NEW 1 Alexandra Stan – 9 lives
4 1 3 Little Mix – Ops
5 NEW 1 Tinie Tempah ft Tinashe – Text from your ex
6 9 8 Morandi – Keep You Safe
7 NEW 1 Katy Perry ft Ship Marley – Chained to the rhythm
8 8 5 Dj Fly ft Anda Adam – My Way
9 2 7 The Weeknd ft Daft Punk – Starboy
10 4 6 Bebe Rexha – I got you