SHOWbizz

Руши рекорди: „Педесет нијанси потемно“ најгледан трејлер досега

Руши рекорди: „Педесет нијанси потемно“ најгледан трејлер досега

Трејлерот за „50 нијанси-потемно“ стана најгледано видео на интернет, само 24 часа откако се најде на „YouTube“. Откако беше објавена најавата за продолжението на „50 нијанси сиво“, за еден ден имаше 114 милиони прегледи, со што е соборен рекордот на „Војна на ѕвездите: ...

nenad

September 20th, 2016

No comments

Фустани кои низ годините предизвикаа скандал во светската мода

Фустани кои низ годините предизвикаа скандал во светската мода

Модата низ годините запишува фустани кои оставиле силен печат врз модната историја, но тука се и оние кои предизвикале сандал во светски рамки. Од Синди Крафорд до Елизабет Харли, Шер и Ријана, ова се фустаните кои се паметат со децениии. Џејн Менсвилд – 1957 година ...

nenad

September 20th, 2016

No comments

Журка за паметење: Ѕирнете како помина роденденската забава на Бијонсе

Журка за паметење: Ѕирнете како помина роденденската забава на Бијонсе

Бијонсе во неделата го прослави својот 35-ти роденден, а сега имаме и фотографии од забавата. Пејачката реши роденденот да го прослави со тематска забава во Њујорк односно во стилот на „Soul Train“. Најмногу внимание секако привлече славеничката која пристигна со виткана ...

nenad

September 7th, 2016

No comments

Причината е бизарна: Ким Кардашијан и Кание Вест се разведуваат

Причината е бизарна: Ким Кардашијан и Кание Вест се разведуваат

Ким Кардашијан и нејзиниот сопруг Кање Вест се пред развод пишуваат странските медиуми. Причината за несогласувањето на парот е бизарна, а наводно раперот смета дека според неговите стандарди, Ким е предебела. к Американските медиуми пишуваат дека Кание не е задоволен со ...

nenad

September 7th, 2016

No comments

Ќе ви се слоши од цената: Еве колку наплаќа Селена Гомез за еден пост на Интернет

Ќе ви се слоши од цената: Еве колку наплаќа Селена Гомез за еден пост на Интернет

Познатите личности на социјалните мрежи имаат милиони фанови и следбеници, што за нив е одличен начин за дополнителна заработка. Неодамна аналитичката компанија “D’Marie Analytics“ ги откри топ 6-те највлијателни жени на социјалните медиуми, а тие се: Селена Гомез, Кендал ...

nenad

September 6th, 2016

No comments